5 İstenilmeyen Oda Arkadaşı Tipi

Lise yıllarında veya üniversiteye ilk başlayan öğrenciler yeni bir hayata başlangıç yapmaktadırlar. Bu nedenle barınma ihtiyaçlarına genellikle ilk olarak yurtlar çare buluyor. Gerek devletin sağladığı yurtlar gerekse her kesime uygun özel yurtlar çare bulduğu gibi birkaç sorunu da beraberinde getirmekte. Bunlar belki de en büyük olanı hayatınıza birden yeni insanlar almak zorunda olmanız ve onunla aynı odayı paylaşmanız. Eğer şanslıysanız güzel bir arkadaş edinebilirsiniz. Aksi durumda zor günler sizi bekliyor demektir.

Evinizdeki düzene alışmış olabilirsiniz fakat aynı tertipi odanızda da beklerseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çöplerini, kitaplarını veya çamaşırlarını ortalıkta bırakan dağınık oda arkadaşı istenilmeyenlerin başında gelmektedir.

Doğduğunuz andan beri sizi koruyup kollayan annenizin gösterdiği şefkati burada bulamayabilirsiniz. Hastalandığınızda hiçbir şey olmamış gibi davranan,bir şeye ihtiyacınızın olup olmadığını bile sormayan oda arkadaşlarıyla umarız karşılaşmazsınız.

Gün içinde çok yorulmuşsanız ve bi an önce uyumak istiyosanız bu durum bazen pek mümkün olmamakta. Odanın içinde telefonla sesli şekilde konuşan arkadaşınızı kibar dille uyardıktan sonra bebekler gibi uyuyabilirsiniz. Ders çalıştığı için ışığı açık tutan arkadaşlara karşı da uyku bantlarını hazır edin.

Kötü bir gün geçirmiş ve sinirini çıkaracak insan arayan oda arkadaşlarına karşı da yeri geldiğinde alttan almayı bilmelisiniz. Yoksa sizin de canınızı sıkabilir.

Ortak olarak kullanılan alanlarda kurallara uymayan insanlar bazen sinir bozucu olabilmekte. Sevdiğiniz diziyi ortak televizyonda izliyorsanız gerçekleşen her sahnede yapılan yorumları da dinlemek zorunda kalabilirsiniz.

Siz olabildiğince nazik olmaya çalışın. Ortak kullanılan bi yer olduğunu unutmayın ve insanların gereksiz sizi üzmesine izin vermeyin.

 

One comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir