Aşk Acısından Kurtulma Yolları

Aşk ve aşık olmak kavramları her ne kadar bu Dünyada ki harika duygulardan biri olsada,insanoğlu her zaman reddedilme ve kabul görmeme korkusu ile baş başa kalmıştır.Bu korku bazen bir saplantıya bazen ise insanın bunalıma girmesine bile sebep olabilmektedir.Peki aşk acısından nasıl kurtulabiliriz?Reddedilme duygusunu nasıl aşabiliriz?Gelin hep birlikte bu dertten nasıl kurtulabileceğimizin yollarını araştıralım.

Aslında aşk acısının en büyük sebebi karşınızdaki insanı olduğundan çok daha fazla değerli ve ulaşılmaz olarak görmemizdir.Emin olun ki aşık olduğunuz ve size karşılık vermeyen kişi aslında o kadar da ulaşılmaz değil.Aşk acısınından kurtulmanın ilk yolu özgüvenden taviz vermemektir.Ne yaparsanız yapın asla birine sizi sevmesi ve aşık olması için yalvarmayın.Böyle yapmanız sizi daha çok küçük düşürür ve karşınızdaki insan sizi daha da küçümseyebilir.Bu nedenle asla özgüvenimizden taviz vermiyoruz ve olabildiğince dik bir duruşla olayı kabullenmemiz,aşk acımızdan kurtulmamız için ilk basamaktır.

Aşk acısının kaçınılmaz en etkili silahı ise zamandır.Zaman mı?Yapma herkes aynı şeyi söylüyor dediğinizi duyar gibiyim.Ama gerçekler maalesef böyle.Bugün üzülüp ağladığınız kişiler için emin olun 1 yıl sonra belki de hiçbir şey hissetmeyecek ve karşınızdaki kişinin sizin için hiçbir anlamı olmayacaktır.

Aşk acısının ilk devresinde ise ne kadar zaman tüm acıların ilacıdır desekte,yapılacak bir şeyler elbette var.Sakın evde boş boş oturup bunalım moduna girmeyin.Bu sizin için çok kötü bir başlangıç olacaktır.Ne yaparsanız yapın evden uzaklaşmaya çalışın.Dışarda gezip dolaşmak mantıklı bir fikir olabilir.Arkadaş ortamınız da size çok yardımcı olabilir.Örneğin bayansanız arkadaşlarınız ile alışverişe,erkekseniz plastation oynamaya gidebilirsiniz.Önemli olan meşgul olacak ve onu düşünmeyecek meşgaleler bulmaktır.

Yeni insanlarla tanışmakta aşk acısı evresini atlatmanın kolay yollarından biri olabilir.Hem kim bilir?Belkide aradığınız aşk gelecekte sizi bekliyordur.Unutmayın bu aşk acısı denilen illeti bu hayatta tek siz yaşamıyorsunuz.Kendinizi toparlayın,mantıklı olun ve biran evvel önünüze bakmayı öğrenin.Hiçbir aşk acısı sizden değerli değildir.

8 comments

  1. Gerçek aşk acısı çeken bir insan aşk acısından kurtulamaz, çünkü aşk acısı bedenindeki acıdan daha büyük ve şiddetlidir aşk acısından kurtulmanın tek yolu aşkına kavuşmaktan geçer.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir