Astropay Sistemi Giderek Yayılıyor

İnternet güvenliği her geçen dakika kullanıcıların kafasını karıştırmaya devam ediyor. Her gün yeni bir kötü niyetli hackerın ortaya çıkması insanların acaba bir gün benim de bilgilerim çalınır mı gibi düşünmesine neden oluyor. Hal böyle olunca güvenliği üst seviyede tutan yeni platformlar ortaya çıkmaya başlıyor. Bu konuda en çok tedirgin olunan konu ise internet aracılığı ile para gönderme ya da alış veriş yapma işlemleri. Ortaya çıkan yeni sistemler kullanıcıların kredi kartı bilgilerini paylaşmadan alış veriş yapabilmelerine olanak sağlıyor.

Bu tür sistemlere örnek verecek olursak Astropay, son zamanların revaçta olan ödeme sistemi diyebiliriz. Bu şirket aracılığı ile kendinize bir sanal kart olan Astropay kart alıyorsunuz. Elinize gerçek bir kart geçmiyor, dediğimiz gibi bu kart bir sanal kart, size sadece kartın üzerinde olması gereken bilgiler veriliyor ve siz de güvenmediğiniz ama alış veriş yapmanız gereken sitede bu kartı kullanabiliyorsunuz. Peki bu kartın bilgilerinin çalınma durumu yok mu? Elbette var, fakat Astropay kart tek kullanımlık olabiliyor ve içinde sadece sizin belirlediğiniz miktarda para oluyor. Böylelikle alış verişinizden sonra bu sanal kartın bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçse de sizin için bir endişe oluşmuyor, çünkü bu kişiler sizden alacak bir şey bulamadıkları gibi Astropay sisteminden de alacak bir şey bulamıyorlar ve elleri boş dönüyorlar.

6 comments

  1. güzel bilgi için teşekkür ederim. Ancak astropay geçen firmaların hiçbirisi bana denk gelmedi. Genelde eft/havale yapıyorum.

    **** edit// hocam önceki yorumu iptal edip bunu düzenleyip yayınlarmısın elim değdi URL olmadı..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir