Bilgisayar Oyunu Oynayan Çocuklar

Aileler çocuklarının bilgisayar oyunu oynamamalarını isterler. Onlara göre bu davranış oldukça zararlıdır çünkü. Fakat eğlenmek isteyen çocukları oyun oynamanın bir yolunu bulur. Çocuklar çeşitli kategorilerde oynamak isterler. Kız çocukları için en önemli kategori giydirme ve makyaj oyunlarıdır. Kızlar makyaj ve giydirme oyunları gibilere bayılırlar. Çünkü gelecekte yapmak istediklerini bu kategoride yaparlar. Giysi oyunları ile kendi kombinlerini oluşturmaya başlarlar. Kız giydirmek onlar için oldukça eğlencelidir.

Erkekler giydirme ve makyaj oyunlarını o kadar çok sevmeseler de kızlar için en çok sevilen tabii ki de makyaj ve giydirme oyunlarıdır. Aileler kız çocuklarını giysi oyunları gibi kategorilere yönlendirirlerse zararlı sitelerden korumuş olurlar. Çünkü kız giydir oyunlarında zararlı içerikle bulunmamaktadır ve onların gelişimini olumsuz etkileyecek pek fazla şey yoktur.

7 comments

  1. Bence sadece çocuklar değil yetişkinlerde bu oyunlardan etkileniyor şahsen ben eşimi bilgisasyar oyununun başından kaldıramıyorum bir zaman sonra hastalık haline gelen bu oyunların kişilerde bir yoksunluk etkisi bıraktığı ve hatta olmazsa olmazlarından bir tanesi geldiğinin canlı şahidiyim.

  2. Çocukların bilgisayar oyunu oynarken hangi oyunları ne kadar süre ile oynadıklarına dikkat edilmelidir. Doğru oyunları çok uzun sürelerle oynamamaları durumunda faydalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir