Google Chrome Konusunda Israrcı Davranıyor

Google’ın kendisine çok güvendiği tarayıcısı Chrome, batarya ömrü konusunda kullanıcılara istenilen performansı veremiyor.  Chrome, diğer tarayıcılara göre çok daha stabil ve hızlı çalışıyor çünkü bunu yaparken her işleminiz için ramde ayrı bir yer ayırıyor. Bu tarayıcının hızlı olmasını sağlıyor ama bir yandan da ramin fazla kullanılması bataryanın uzun süre dayanmamasını önlüyor.

Google, tarayıcısından vaz geçmeyecek gibi görünüyor ve yaşanan bu sorunları da düzeltmek istiyor. Şirketin resmi blogundan paylaşılan son görüntülerde Speedometer gibi programlar aracılığı ile teste sokulan tarayıcının geçen seneye göre Windows ve Androis işletim sistemlerinde daha hızlı çalıştığı ve buna karşılık daha az ram harcacığı görünüyor. Firmanın paylaştığı videoda Chrome 46 ile Chrome 53’ün beraber bir yarışa sokulduğu ve Chrome 53’ün eski modele göre şarjın 2 saat 17 dakika daha fazla gitmesini sağlıyor. Bu video ile Chrome’u geliştirmeye devam ettiklerini ve alanının en iyisi olmak için çalıştıklarını söyleyen şirketin bu konuda vaz geçmeyeceklerini bu video ile göstermiş oldu.

3 comments

  1. Bilgisayarımda iki chrome sekmesi açıkken görev yöneticisinde en az 5 tane chrome olduğunu görüyorum dediğiniz doğru RAM tüketiyor ve bu yüzden şarj çabuk bitiyor umarım çözüm bulurlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir