Google’ın Mesajlaşma Uygulaması Hızla Büyüyor

İnsanların mesajlaşma uygulamalarına olan ilgisi, WhatsApp ile inanılmaz seviyelere çıktığında kimse bu durumun buralara geleceğini tahmin etmiyordu. Facebook, rakikal bir karar ile WhatsApp’ı satın almış ve bu alanın en büyüğü olmuştu. Google da bu pazardaki payı gördü ve bir çok ihtiyacı karşılayacak olan bir uygulama geliştirdi: Google Duo.

Duo 10100 Milyon İndirmeyi Geçti

Geçtiğimiz aylarda Play Store’da yerini aldıktan sonra kısa sürede 50 milyon indirmeyi bulan uygulama, bundan çok kısa bir süre sonra 100 milyon sınırını da aştı. Bu sayılar elbette uygulamayı aktif olarak kullanan kişi sayısını göstermiyor ama kanıtladığı bir şey varsa o da bu yeni mesajlaşma aplikasyonunun kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde popülerleştiğidir.
Google I/O etkinliğinde Allo ile birlikte duyurulan bu aplikasyon aslında FaceTime ve Skype’a rakip olarak görülüyordu. Arama motoru devi bu uygulamanın sesli aramaları da destekleyeceğini söyledi. Bu programın rakiplerinden ayrılan özelliği ise söylenenlere göre kullanımının çok basit ve kullandığı veri kullanımının çok düşük olmasıdır. İnternet bağlantı hızının düşük ve stabil olmadığı durumlarda bile uygulamanın gerçekten çok iyi çalıştığı söyleniyor. Tabii ki bu söylenenleri test etmenin en iyi yolu indirip denemekten geçiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir