Göz altı morluklarının sebepleri nelerdir?

Göz altı morlukları kişilerin en çok şikayetçi olduğu rahatsızlıklardan. Çünkü kişilerin direk olarak dış görünüşünü etkiliyor ve diğer insanlara karşı kötü görünmesine neden oluyor. Bir insanın gözlerinin altının mor olduğunu görenler onun hakkında çeşitli düşüncelere kapılıyorlar. Genelde gözlerinin altı mor olan insanların uykusuz kaldığını düşünenler, bu duruma sebep olan bir çok şeyi es geçiyorlar.

Bu duruma neden olabilecek sebeplerin en başında genetik sebepler gelir. Yani o morlukların çıkması genlerimizden kaynaklanmalıdır ve duruma göre tedavisi olabilir ya da olmayabilir. Bununla birlikte bu morluklara alerjilerin de sebep olduğu görülmüştür. Eğer bir alerjinizin olduğunu bilmiyorsanız belki de morluklarınızın sebebi bu haberdar olmadığınız alerjiniz olabilir. Burun akıntıları da bu tür morluklara sebep olmaktadır. Uzmanlar bu konuda burun akıntılarının da etkili olduğunu dile getiriyorlar.

Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Selçuk Sönmez’in kişisel blog sitesine başvura bilirler. Selçuk Sönmez blogunda bu gibi konularda yazılar yazarak onu takip eden insanları bilgilendirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

13 comments

  1. Uykusuzluğun baş gösterdiği bir problem. zaman zaman bende bu yüzden gözaltı morluklarına maruz kalabiliyorum. Düzenli uyku herşeye deva 🙂

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir