Göz Kuruluğundan Kurtulma Yöntemleri

Göz çevresinde problemler yaratan ve gün içinde ağrı çekmenize neden olan göz kuruluğunu azaltmak için birçok yol vardır. Bunları titizlikle uygulamanız ileriye dönük ve anlık olarak sizlere katkı sağlayacaktır.

Bol Bol Sıvı Tüketin

Her derde deva nitelikte olan sıvı tüketimi, göz kuruluğunun nasıl geçeceği konusunda da bir çözüm yöntemidir. Sıvı olarak su gibi vücuda gerekli olan içecekleri tüketmeye özen gösterin, ara sıra maden suyu ile vücudunuzun ihtiyacını giderin. Günlük olarak minimum 2 litre su içmeniz göz kuruluğunuzun ortadan kalkması için büyük bir fayda haline gelecektir.

Suni Göz Yaşı İlaçları

Özellikle göz doktorlarına gittiğimizde muayene olduğumuz sırada kullandığımız suni göz yaşı ilaçlarını sık sık ve doktor kontrolüyle kullanın. Gözdeki kuruluğun önüne bir nebze geçecek olan bu ilaçlar diğer yöntemler ile daha kalıcı bir hal alacaktır.

Omage 3 Desteği Alın

Tıp ve halk arasında Omage 3 olarak bilinen besini doktor tavsiyesi ve kontrolünde tüketmeye çalışın. Göz kuruluğunuzun önüne geçmek konusunda inanılmaz faydaları olduğunu göreceksiniz.

6 comments

  1. Şahsi düşüncemdir; bende sıvı tüketiminden ziyade uyku düzeni ve uyku saatleri bu problemi aşıyor. Az uyursam veya uyku düzenim bozuksa göz kuruluğu oluyor.

  2. Benim gözlerimde egzama var ve saç derimde küçük kırmızı noktalar halinde kuruyor ve dökülüyor bunun için bazı özel yağlar kullanıyorum çokda faydalı olduğu söylenemez tamamen strese bağlı bir durum eğer içten gelen bir hastalık yoksa akciğer ve karaciğerden yani zamanla geçiyormuş bende yaklaşık 1 senedir var saç derimde bulunanlar 1 ay içinde oluştu daha ileriye gitmez umarum faydalı bir konu olmuş teşekkürler.

  3. Bende böyle bir hastalık olduğunu ilk defa duydum. Allah kimseye yaşatmasın ama bu hastalıkla alakalı da baya iyi açıklama olmuş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir