HP’den Yeni Ekran Teknolojisi Geliyor

Bilgisayar pazarının önemli isimlerinden olan HP, geliştirdiği yeni teknoloji ile ekranına başkasını bakmasını istemeyenler için çözüm üretmiş gibi görünüyor.

Ekranlar için filtreler üretem 3M isimli şirket ile çalışan HP, Sure View adı verilen teknoloji ile üretilen ekranlar ile monitörüne kendisinden başkasının bakmasını istemeyen kullanıcılar için çözüm bulmuş gibi duruyor. ATM’lerde kullanılan teknolojiye benzer bir teknoloji olan bu özellik, ekrana dik açı ile bakıldığında ekranın net bir şekilde görülebilmesini sağlıyor. Ancak açı değiştirildiğinde ekrandaki görüntünün görülmesi zorlaşmaya başlıyor ve belli bir açıdan sonra hiç görülemiyor.

Taşınabilirlik ve erişilebilirlik konusunda oldukça avantaj sağlayan dizüstü bilgisayarlar ile cafe, okul, iş yeri gibi yerlerde bilgisayarımız ile işlemler gerçekleştirebiliyoruz. Banka işlemleri gibi önemli işlemlerin yanı sıra internette gezinmek gibi işlemler yaptığımız anlarda bile arkamızda duran birinin ekranımızı görmesini pek istemiyoruz. Kullanıcıların bu düşüncesini fikre dönüştüren HP, 3M ile geliştirdiği bu yeni teknoloji ile kullanıcıları bu durumdan kurtaracakmış gibi görünüyor. Gizliliği sağlayan bu filtrenin bazı durumlarda kapatılıp kapatılamayacağını düşünen kullanıcılar içinse güzel bir haber var. Klavye üzerinden bir tuş kombinasyonu ile gizliliği sağlayan bu filtreyi kapatıp açabileceksiniz. Böylelikle evinizde ya da işyerinizde filtrenin işinizi engellediği zamanlarda kapatabilir ve istediğiniz zaman açabilirsiniz.

5 comments

  1. HP nin bu alan dışında diğer alanlarda da büyük ataklar yapması gerekiyor yoksa ilerde çok büyük sıkıntılar çecek çünkü laptop üretimindeki tasarım inadı yüzünden çoğu laptoplar hep sıkıntılıydı.

  2. Artık bu tarz dev şirketlerin gerçekten teknolojide çığır açacak yenilikler yapması gerekiyor. Bi gelsin bakalım nasıl birşeymiş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir