Instagram: Nasıl Populer Olurum?

Çağımızın her alanında görselliğin ön planda olduğu görülmekte.Gündelik yaşamın her köşesinde görselliğe dikkat edilirken sosyal medyayı es geçmek olmaz. Instagram, twitter, tumblr ve youtube gibi bir çok sosyal medya platformu kullanıcılarına görsel içerik paylaşımını sağlamakta. Peki içlerinden en yaygın ve kolay kullanıma sahip olan instagram’da  nasıl populer olabilirsiniz?

Takipçisi sayısı çok olan hesaplara bakıldığında paylaşımların altına yapılan yorumlar dikkat çekmekte. Gönderiyi beğenen kullanıcılar arkadaşlarını da yorumlarda etiketleyerek ulaşılan kitleyi çoğaltmaktadırlar. Bu nedenle ilgi çekici ve paylaşılma isteği uyandırabilcek fotoğraflar tercih edin.

Fotoğraflarınızı paylaşma aralığını iyi ayarlayın. Her gün 5-6 fotoğraf paylaşmak veya 1 hafta hiç fotoğraf paylaşmamak takipçilerinizin sizi takip etme isteklerinin düşmesine neden olacaktır.

Gönderilirenizin altına uygun ve popüler hashtagler koyarak dünya genelinde görülmesini sağlayıp daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Takipçi sayısının artmasıyla beraber reklam alımı da gerçekleşmektedir. Kullanıcıların birçoğu doğrudan reklam yapan sayfaları tercih etmemektedir. Bu yüzden olabildiğince az reklama yer verin.

Instagram kullanıcılarının yoğun olarak girdiği saatlerde gönderinizi paylaşmaya çalışın. Genellikle akşam saatlerinde paylaşılan fotoğraflar  daha çok beğeni almaktadır.

Fotoğraflarınızın ışıklarıyla oynamak için kaliteli efekt uygulamalarını tercih edin.Instagram fenomenlerinin de yaygın olarak kullandığı bazı uygulamalar: vscocam, Pics Art, camera+

Sürekli yediğiniz yemeği veya içtiğiniz kahvenin fotoğrafını paylaşmaktan kaçının. Takipçileriniz tarafından bir süre sonra can sıkıcı hal alabilir.

3 comments

  1. Evet dediklerinizi harfiyen uyguladım gerçekten dönüş oranı normal zamanlara göre daha iyi. Bundan sonra sıkı bir takipçinizim yakın zamanda instagramla ilgili yeni taktikler bekliyorum.

  2. İnstagram gerçekten gün geçtikçe sosyal medyanın en önlerine geçmeye başladı. Bu yüzden çok açıklayıcı bir yazı olmuş.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir