iPhone 7 Beklenirken 6 SE mi Geliyor

Yakın zamanda yeni modelini çıkaracak olan Apple’dan bir sızıntı geldi. Görünüşe göre Apple iPhone 7’nin yanında 6 SE isimli bir model de yayınlamaya hazırlanıyor.

Apple yakın zamanda iPhone 7’nin tanıtımını yapacak ama bugün internete düşen bir bilgi yeni modeli bekleyenlerin kafasını karıştırdı. Bu sızıntıda Apple’ın bir süpriz yaparak 7 yerine 6 SE isimli bir model çıkarabileceği konuşulmaya başlandı.

Gündeme düşen fotoğraflarda yeni telefonun Geekbench testinde olduğu görülüyor. Testteki sonuçlara bakıldığında sonuçların aynı teste tabi tutulan iPhone 6 modeline göre yüksek oldukları görülüyor. Test sonuçlarını yüksek olması telefonda A10 yongasının kullanılmış yeni model olacağı düşüncesini kuvvetlendiriyor.

Bu ayrıntıların dışında fotoğrafta dikkat çeken bir ayrıntı daha var. Teste sokulan telefonun ekranında IOS 10 işletim sisteminin yüklü olduğu yazarken model kısmında ise iPhone 6 SE yazıyor. Kullanıcıların aklını karıştıran bu durum acaba 7 yerine 6 SE mi geliyor sorusunu sormamıza neden oluyor. Sızıntıyı yapan kullanıcı görüntü ile birlikte bir kaç bilgi daha paylaşmış durumda. Kullanıcının iddiasına göre 4,7 inçlik ekran ile gelecek olan yeni modelin ekran çözünürlüğü 750×1334. Bu iddialara ek olarak kullanıcı yeni modelin home tuşunda herhangi bir yenilik olmadığını ekledi.

8 comments

  1. iPhone kullanmaya yeni yeni başladım oldukça güzel bir sistemi var Android’e göre. Ancak ne alsan kısa sürede yeni sürümü çıkıyor hızına yetişilmez oldu.

  2. Bir kaç özelliğini ve tasarımını değiştirip piyasaya sürüyorlar. İhtiyacını iyi bilip ona göre almak uzun süreli kullanım için ideal olan yöntem.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir