Iphone X Türkiye Fiyatı

Apple’ın neredeyse 2 hafta önce yaptığı etkinlik onlarca ülkede milyonlarca kişi tarafından canlı olarak saniye saniye takip edildi. Bu kadar insanın aynı anda bu etkinliği ve konferansı takip etmesindeki en büyük amaç Steve Jobs’un yeni nesil iPhone modeli olan iPhone X modelini de bu konferansta tanıtmasıydı. Tasarımı ve tüm mükemmel özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Iphone X modeli için Apple ‘Geleceğe atılan ilk adım.’ betimlemesinde bulundu. Cupertino merkezli firma, iPhone X’in fiyatını normalin hayli üstünde tutsa da cihaza olan talep hiç de azımsanacak gibi değil. Gecenin yıldızı diyebileceğimiz iPhone X henüz satışa sunulmamış olsa da şimdiden gelmiş geçmiş en çok satan iPhone modeli olacağı söyleniyor. Üstelik 999 dolarlık fiyatının da bu duruma engel olması pek de mümkün görünmüyor. İşte Türkiye için tahmini satış fiyatı:

Türkiye’ye giriş fiyatı: 3 bin 450 TL (999 dolar)
TRT payı: 345 TL
ÖTV: 862 TL
Ara toplam: 4 bin 657 TL
Toplamın yüzde 18 KDV’si: 838 TL
Toplam fiyat: 5 bin 495 TL

6 comments

  1. Bu nedir ya. Araba parası. Ben samsung s7 edge kullanıyorum. Benim ki de pahalı sayılır fakat yurt dışından getirttim ve pasaporta kaydettim hesaplı oldu.

  2. TRT payı muhabbeti artık iyice can sıkmaya başladı. Radyo özelliği olan her elektronik cihazdan alıyorlar.

  3. Türkiyede vergi gümrük olduğu için pahalıya geliyor oysa abd gidip uçak bileti dahil toplam türk parasına göre 3500 tl alınıyor türkiyede 5500 kadar cıkmış fiyatlar

  4. 5 bin 495 TL’ye iPhone X alacağıma gider yamaha veya honda motorlarına altıma motor alır, hatta üzerine biraz daha para ekler Kawasaki ninja 250 SL ikinci el alırım. Telefonun bana faydası olmayacak o kadar da ama motorun karşı cins açısından olabilir. iPhone X alıcılarına sevgiler saygılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir