Kadınların Giyinme Nedenleri

Kıyafetlerle arası çok iyi olan ya da giyinmeyi çok seven kadınların ruh hali neler anlatıyor?

Her kadının özel giyinmek için birden fazla sebebi vardır. Eşine güzel gözükmek, arkadaşlarına hava atmak gibi. Giyinmek hem erkek hemde kadınlar için o anki ruh halini yansıtan hatta psikolojik olarak nasıl olduğunu bile yansıtan bir durumdur.

Bazı kadınlar için önemli olan dişiliklerini ön plana çıkardıkları kıyafetlerdir. Dar kotlar, dekolte bluzlar, mini etek gibi kıyafetler bu durum özelinde kadınlar için vazgeçilmez parçalardır. Bu sayede etkilemek istedikleri erkekleri ya da insanların dikkatlerini üzerilerine çekme konusunda başarı olurlar.

Bir diğer durum ise öz güvenini kıyafet tercihlerinden alan kadınlar. Yapılan araştırmalar güzel elbiseler giymek kadınların kendilerine olan güvenlerini daha da arttırdıklarını gösteriyor.

Son olarak başkalarını kıskandırmak için giyinen kadınlar. Bu tarz kadınlar hemcinsinlerinden kıyafetleri hakkında tepki almak ve erkekleri etkilemek için giyinirler. Özellikle kıskançlık duygusu ağır basmaktadır. Ancak şu da bir gerçek ki kadınlar tarafından beğenilmeniz erkekler tarafından da beğenileceksiniz anlamına gelmiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir