Kalıcı Makyajdan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son zamanlarda yeni tekniler ile popülerliğini arttırmış olan kalıcı makyaj uygulaması, bayanlar tarafından çok tercih ediliyor. Özellikle de kaşlardaki seyreklikten şikayet eden ya da dudaklarındaki renk kayıplarını giderebilmek adına adım atanlar için hayat kurtarıcısı olan uygulamalar ile uzman kişiler tarafından yapıldığı an çok daha doğal sonuçlar vermektedir. Fakat bazen de istenmeyen sürprizler de olabilmektedir.

Kalıcı makyaj işlemleri kişiye göre özel bir teknik kullanılıp yapılan işlemdir. Bu durumda kişinin cilt tipi, cilt alt ton rengi çok önemli olmaktadır. Herkesin farklı olduğundan, bütün bireylere de aynı tenkil uygulanamaz. Bu konuya dikkat etmeden işlem yapılırsa eğer işlemin sonrasında güzel görünmüş olan uygulama, 1 ila 2 ay içinde renk ve şekilde değiştirecektir.

Bu şekilde sürprizler ile karşılaşmamanız için uygulamadan önce cilt analizlerinin profesyonel bir şekilde yapılması önemli olmaktadır. İşlemin yapılacağı merkezi seçerken, işlem yapılmadan önce cilt analizi çalışmaları hakkında detaylı bir şekilde bilgi alınması gerekmektedir.

Diğer bir konuysa kullanılmış olan boyalar, yurtdışından geldiğinden, içeriğinin de organik olduğu söylenip, Türkiye’de satılanların çoğu sahte olmaktadır. Sahte pigmentler, hem insanın sağlığını tehdit etmekte hem de renklerini çok kısa bir zaman soldurmaktadır. Bu neden ile kullanılabilecek olan ürünlerin içeriğinden, orijinal ürünlerin olup olmadığına emin olmanız gerekmektedir. Tabii işlemi yapacak olan uzmanın da eğitimi, tecrübesi ve bilgisi ok önemli olmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir