Kolay Günlük Makyaj

Her kadın günlük olarak makyaj yapmaktadır. Bazı bayanlar için günde birkaç saatini buna ayırabilmektedir. Fakat bu kadar vakti makyaja ayırmak yerine daha değerli olan şeylere vakitlerini ayırabilirler.

İlk Cilt Bakımı

Acil bir şey olduğu zaman acele etmek zorunda kalsanız da ilk olarak makyajdan önce, makyaj altı kremleri sürmeli, cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Unutmamalısınız ki makyajınıza fazla özenirseniz, cildinize de bir o kadar önemsemeniz gerekmektedir. Kuru ve yağlı halde bırakılmamalıdır. Makyajınızı gün sonunda çıkartarak, daha sonrasında yüzünüzü nemlendirici bir şekilde kremleme yapmanız gerekmekte.

BB Krem, CC Krem ya da Fondöten

Cildinize günlük olacak şekilde çok fazla fondöten sürmeniz asla tavsiye edilmemektedir. Cildinizin tipine göre de bb ya da cc krem tercih edip cildinizde daha kolay canlılık, pürüzsüzlük yaratabilirsiniz. Böylelikle cildinizde fondöten gibi ağır makyaj malzemesi olmayacak. Daha hafif ve cildinizi daha iyi beslemiş olan bir malzeme kullanacaksınız. Tabii ki fondöteni cilt tipinize uygun bir şekilde almanız gerekmektedir.

Göz Altı Morlukları ve Göz Makyajı

Kadınların en korktuğu şey göz altı morluklarıdır. Günlük makyajınızda saklamanız iyi olacak. Kendinizi daha fazla iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Günlük makyajınızda göz makyajınızı fazla abartmadan, daha fazla pastel renkler kullanıp, mevsimlere göre de renk seçimleri değişiklik gösterilmelidir. Gözlerinizi çok daha alım ve çekici bir şekilde getirmeniz mümkün.

Daha sonrasında isteğe bağlı olarak kalem ya da eyeliner çekebilmeniz mümkün. daha sonrasında ise kirpiklerinizi kıvırarak, bir rimel yardımı ile belirginleştirmeniz gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir