Naim Süleymanoğlu Karaciğer Bekliyor

Halter sporunda kırdığı rekorlar ile ün kazanan ve Cep Herkülü olarak da bilinen Naim Süleymanoğlu, karaciğer yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Haberi duyan sevenleri, ülke büyükleri hastaneye akın etmeye ve durumu hakkında bilgi almaya çalıştı. Cumhurbaşkanı da özel doktorunu görevlendirerek Cep Herkülü’nün sağlığına kavuşması için elinden geleni yapıyor.

Ölümü durumunda organlarını da bağışlamayı kabul etmiş olan Süleymanoğlu’nun sevenleri, gelen bu haberler üzerine yıkıldı. Hafta başında durumu ağırlaştığı için karaciğer yetmezliği teşhisiyle Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan 50 yaşındaki Süleymanoğlu’nun hayati tehlikesi olduğunu duyan sevenleri, hastaneye başvurarak gerekirse organlarını bağışlamaya hazır olduklarını ilettiler.

200 Kişi Başvurdu

Cep Herkülünun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu, Bakırköy’deki hastanedeki doktorlara ulaşan veya mesaj gönderen birçok kişinin Naim’in yaşaması için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını ilettiklerini söyledi. Süleymanoğlu, “Doktorumuz Aliye Soylu hanıma ve hastaneye ulaşan belki de 200’e yakın kişi, ağabeyim için organ verebileceklerini söylemişler. Hassasiyet gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da devreye girdi, ona da minettarız. İnşallah yakında uygun karaciğer bulunacak ve ağabeyimi kurtaracağız” diye konuştu. Naim’in durumu ile yakından ilgilenen Dr. Adnan Bağrıaçık da özellikle sosyal medya üzerinden kendisine de çok sayıda mesaj geldiğini ve birçok seveninin Naim’i kurtarmak için gerek kan, gerek organ bağışına hazır olduğunu bildirdiğini ifade etti.

2 comments

  1. vay be geçmişte neydi çocukluğumuz trt de yayınlanan bu adamın halter kaldırmasını izlemekle geçti allah şifa versin inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir