New York Tokyo Arası 39 Dakika Olacak

Bilim ve teknoloji dalında en büyük girişimcilerden olan SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk, yeni çılgın projesi ‘Big Fuck Rocket‘ı dünyaya duyurdu. Bu yeni projesi ile birlikte 8 saat süren uzun yolculukları 29 dakikaya kadar indirmeyi planladığını dünyaya duyurdu. Yani Elon Musk yeni proje ile birlikte dünyanın bir ucundan diğerine gitmeyi çok kısa bir süreye indirgemiş olacak.

Uçak ile ulaşımda havada geçen süre artık çok az olacak gibi görünüyor. Elon Musk yeni projenin tamamlanmasından sonra gelecek olan modellerin saate 27 bin kilometre hıza ulaşabileceğini belirtti. Normal bir uçağın hızının otuz katı olduğunun vurgulayan Musk, bu yenilikle birlikte 8 saat süren Londra-New York, uçuşunun 29 dakikaya düşeceğini belirtti. 27 bin kilometre hıza ulaşabilen roket, New York, Şangay arası olan binlerce kilometrelik mesafeyi 39 dakika içinde tamamlayacak.

Ücreti Ne Kadar Olacak?

Bu yeni projenin tek avantajı hızlı olması olmayacak. Musk yeni modelle uçmayı herkesin karşılayabileceğini belirtti. Bu uçuşlarda koltuk başı fiyat normal bir ekonomi bileti fiyatı ile aynı olacağını da ekledi. Elon Musk, son olarak da ilk uçuşların yapılabilmesi için 2022’ye kadar beklenmesi gerektiğini, yeni roketlerin 5 yıl gibi bir zamanda ancak tamamlanabileceğini ekleyerek sözlerine son noktayı koydu.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir