Paypal 2017 Yılında Tekrar Türkiye’de Olacak!

Ekonomiyi internete taşıyan ve para transferi konusunda büyük bir imkan yuvası haline gelen Paypal, beklenmedik bir gelişme ile Türkiye’den çekilmişti. Devlet ile arasında yaşanan sorunlardan dolayı temelli olarak Türkiye’deki faaliyetlerini durduran Paypal, böylece kullanıcılarının da mağdur ve çaresiz olmasına sebebiyet vermişti.

Aktif olarak bu servisi kullananların yeterli alternatif seçeneklere sahip olmamasından dolayı yaşanan sorunlar yavaş yavaş geride kalacak gibi duruyor. Çünkü 15 Temmuz itibari ile yapılan düzenlemelerle birlikte Paypal da tekrardan Türkiye’de yayın hayatına devam edecek gibi duruyor.

Şu an netlik kazanmayan ve tam olarak faaliyet günü belirlenmeyen sistemin en geç 2017’nin ilk çeyreğinde Türkiye’de kullanıma açılacağı düşünülüyor. O zamana kadar ön ödemeli kartlar, payza veya payooner gibi sistemler kullanılabilir.

9 comments

  1. Bu konu ile ilgili okuduğum bir yazıda, BDDK’ nın serverlarını TR’ de bulundurmasını kabul etmediği için TR’ de hizmet vermesinin engellediğini öğrendim.

  2. Dönem olarak zamanla kötü olmuştu, ancak türkiye’deki kurallar gereği artık buraya serverları ile birlikte gelmek zorunda, bu açıdan bakılında yatırım yapılması ve aslında buradan avrupa ve diğer ülkelerede destek sağlayabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir