Reklam Verirken Hedeflemenin Önemi

Hedef kitleye ulaşmak için anahtar kelime belirleme, coğrafi hedefleme, zaman hedefleme, cihaz hedefleme, şehir ve dil hedefleme gibi özelliklerden yararlanılmalı. Bu sayede hedef kitlenin kontrolü sağlanır.  Etkileyici ve doğru bir reklam ile doğru kişilere ulaşılır. Reklam verirken hedeflemenin önemi oldukça büyüktür.

Neden Reklam Verilir?

Kişileri markanızdan ya da işletmenizden haberdar etmek ve büyümek için reklam verme hizmetleri tercih edilir.  Potansiyel müşterilere ulaşılmasını sağlamakta oldukça önemlidir. Dijital reklamlar, reklamlarınızın hangi ölçüde etkili olduğunu gerçek zamanlı olarak takip etmenizi sağlar. Bu sayede yayıncılar ya da reklam verenler etkili olmadıklarına inandıkları reklamları kaldırabilir ya da başka bir reklam öne sürerek içeriklerini zenginleştirebilir.

Bu noktada karşınıza Nowaffiliates firması çıkar. Web sitenizde reklam oluşturmak, farklı reklam modellerinin tümünden yararlanmak için tercih edebilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dil seçenekleri ile hizmet eden ve tüm reklam modellerini tek çatı altında toplayan Nowaffiliates web sitelerindeki reklam kodlarını özelleştirebilir. Güvenli ödeme fırsatı sunar.

Reklam Modelleri ve Hedeflemeye Etkisi

Potansiyel müşterilerin markadan haberdar olmasını sağlamak adına reklam modelleri tercih edilir. Gerekli kodlar ve görseller ile zenginleştirilmiş reklam çeşitlerini bulabileceğiniz modeller sayesinde hedef kitlesine kısa zamanda ulaşım sağlayabilirsiniz. Reklam modellerinin hedeflemeye etkisi oldukça yüksektir. Nowaffiliates yayıncılar ile reklam verenleri bir araya getirerek birleştirmekte.

Pageskin: Çeşitli mobil sayfalarında ya da masaüstü modellerde karşınıza çıkan Pageskin, sağ ve soldaki banner sayfanın gittiği her yöne aynı bütünlük aşağı ve yukarı hareket ederek tanıtımınızı en iyi şekilde yapmanızı sağlar.

Pop-up: Kişilerin web sayfalarını gezinirken aniden karşısına çıkan reklam modelidir. Kelimelerin ya da görsellerin içine saklanmış olarak kişileri etkiler. Görseller ve kelimelerle bağlantılı olan ürünlerdir.

E-posta: Mailing olarak da bilinen reklam türüdür. Toplu halde gönderilen mail sistemidir. Mail atılacak olan kişilere daha önceden haber verilmesi gerekir. Haber verilmediğinde reklamlar spam kutusuna düşer.

Reklam modellerinden size en uygun olanını tercih ederek oluşturabilirsiniz. Hedef kitleyi yakalamanız açısından bu model tercihleriniz oldukça önemlidir. Nowaffiliates firmasını tercih ederek reklamınızı oluşturabilir. Bunun için coğrafi konumu, dili ve cihazları filtrelemeniz gerekir. Gerekli filtrelemeyi sağlamak adına ise hesap açma işlemlerinde bulunmanız şart.  Kolay bir şekilde hesap açma işlemlerinde bulunarak reklam modellerinden yararlanmanız mümkün.  Reklam verirken hedeflemenin önemi ve modellerin etkisi ölçülerek ilgili reklamlara devam edilebilir. Diğer reklam modelleri ise;

Rollower: Mouse ile hareket edildiğinde aşağı ya da yukarı gibi açılabilen banner türüdür.

Expandable: Sağa, sola, yukarı ya da aşağı olarak genişleyen görseller ile karşınıza çıkar. Okurun ürün üzerine yönelmesini destekler.

Video Reklamları: Videolar içinde banner kullanılır. Videonun öncesinde, başında ya da sonunda kullanıcılara sunulan görsellerden oluşur.

Bunların yanı sıra sunulan reklamların üzerine tıklama yapan ve görüntüleme oranlarını belirleyen CTR reklam modelinden de yararlanılabilir.

2 comments

  1. reklam hayatımızda onemli yeri olan bisey tabiki bunu yaparkende kendımıze en yararlı nasıl olursa ole yapmamız lazım bu yazıdada cogu seye degınılmıs yararlı konu tesekkurler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir