SEO Nasıl Yapılır?

SEO‘nun açılımına baktığımız İngilizcede Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinden oluşmuştur. Türkçede kullanılan karşılığı ise Arama motoru iyileştirmesidir. İngilizcede ve Türkçede açılımlarını verdik ama bu kısaltmaların tam halini vermek anlamaya yeterli olmayacaktır. Peki SEO nedir? Arama motorları aracılığı ile sitenize en yüksek sayıda insanın ulaşmasını sağlamaktır. Ayrıca sitenize ulaşan bu sayının kaliteli olmasını da sağlamaktadır. 

Seo Nasıl Yapılır

Seo yöntemleri hakkında gerçekçi ve sağlıklı bir veriye ulaşmak eskiden çok zordu. Arama motorlarında girilen sıralama yarışmaları nedeniyle uzmanlar bu konu hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktan kaçınırdı. Google web yönetici yardımları ve Matt Cutts SEO üzerine bir gölge gibi düşmüş bu bilinmezliği dağıtmayı başardılar. Bu ekiplerin bilinmezliği sona erdirmesi ile birlikte SEO her kullanıcının uygulayabileceği yöntemlere dönüşmeye başladı. Nitelikli ve doğru bir seo çalışması uzun bir dönemi kapsayan öngörü (spamdan uzak durmak, arama gelişimini yorumlamak, ziyaretçi eğilimlerini anlamak), iyi bir işletme bilgisi (kendinizi müşteri yerine koyabilmek), linkleme ve web tasarım bilgisi gerektirir. Konu hakkında bilgi alabileceğimiz bir çok yazı ve kişiye internet üzerinden kolayca ulaşabiliriz. Ama bunlardan hangisi en iyisi?

SEO çalışmaları konusunda uzman kişilere başvurmanız her zaman size iyi sonuçlar getirir. Bu konuda size huseyinonur.com.tr ‘yi öneririz. SEO uzmanı tarafından özel olarak hazırlanan bu sitede merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Sadece arama motoru ile ilgili değil, oyun yazılım incelemeleri, site yazılım biçimleri gibi bir çok konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Sayfalarınıza insanları çekmek için yapılan örnek çalışmaları takip ederek bunları kendi sayfalarınıza da uyarlayabilirsiniz.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir