Sınava hazırlanırken özel dersin faydaları

Sınavlar öğrencilerin korkulu rüyalarıdır. Çünkü hayatlarının şekillenmesi için bu sınavlara girmeliler ve başarılı olmak zorundular. Bu da öğrencileri stresse sokuyor ve sınavda heyecan yapmasına neden oluyor. Öğrenciler sınav için yeterince çalışsalar da bu çalışmaların yeterli gelmediğini düşünüyorlar. Öğrenciler bu hazırlık döneminde okulun kendilerine yetmediğini düşünerek özel ders almak istiyorlar. Okulda öğretmenlerin herkesle birebir ilgilenememesi bunun en büyük sebeplerinden. Bu yüzden öğrenciler özellikle matematik özel ders konusunda ısrarcı olabiliyorlar. Israrcı olunan konulardan birisi de İngilizce özel ders konusu oluyor. Çünkü öğrenciler üniversite sırasında ve mezun olduktan sonra bu dili oldukça etkili zorunda konuşmaktalar. Bu iş hayatının gerekliliklerinden biri oluyor.

Özel ders, çalışmayı fazla sevmeyen öğrenciler için de eğlenceli bir hal alabiliyor. Öğretmenle baş başa kalan öğrenciler kendilerini daha rahat hissediyor ve dersi dinleme konusunda daha istekli oluyor. Matematikten çok korkan öğrenciler matematik özel ders aracılığıyla bu korkuyu aşabiliyorlar. Dil konusunda da İngilizce özel ders sırasında hocasıyla yabancı dilde iletişim kuran öğrenci pratik yapma konusunda büyük bir avantaj sağlamış oluyor.

8 comments

  1. özel eğitim sınavlar öncesi alınması bence çok faydalı ve yararlı bir önceliktir. Tabi bu durum hocasından hocasına değişmektedir… İyi bir hocam bulmak lazım…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir