Telefonumun Dinlendiğini Nasıl Anlarım?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte kişilerin özel yaşamına kolaylıkla sızabilir hatta ufak bir dokunuşla elde edilen bilgiler tüm dünyaya duyurulabilir. Artık telefonda konuştuklarınızı bir başkası dinleyebilmekte. Politikacıların veya mevkisi yüksek insanların bile telefonları rahatça dinlenirken bu durum korkutucu bir hal almaya başladı. Telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini merak ediyorsanız aşağıdakileri dikkatle okumanızı tavsiye ederiz:

Bunlardan en yaygın olarak bilineni telefonda konuşurken bir anda duyduğumuz cızırtılı sestir.Aynı şekilde konuşma esnasında bazen kendi sesinizi duyuyorsanız dinleniyo olabilirsiniz.

Telefonu uzun süredir kullanmadığınız halde elinize aldığınızda sıcak buluyorsanız bir başkası kullanmış olabilir.

Telefonunuzun bataryası eskisi gibi çok dayanmıyor sarjı erkenden bitiyorsa da dikkatli olmanız gerekebilir. Bu telefonunuzun mikrofunun kullanıldığının belirtilerinden biridir.

Telefonunuza sızmış casus bir yazılım varsa yazılım kullanılmaya başladığı gibi bir sms gönderimi gerçekleşir. Anlayamadığınız bir para harcaması varsa operatörünüzden ayrıntılı fatura istemenizde fayda var.

Birileri tarafından dinlendiğinizi anlamak için bunun adına geliştirilmiş yazımları tercih edin. Telefona indireceğiniz bu yazılımla beraber rahat bir nefes alabilirsiniz.

Telefonunuza her ay atacağınız formatlarla beraber fabrika ayarlarına döndürmek en mantıklı tedbirdir.

 

3 comments

  1. Aslında bir çok kişinin çokta önemsemediği ama aslıda çok önemli olan bir konu market dışındaki uygulamalara güven olmayacağının artık herkes farkına varmalı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir