Varis Tedavisinde Alternatif Çözümler

Varis Tedavisinde Alternatif Çözümler

Örümcek varisler, özellikle çok kırmızı ya da çok mavi renkte olanlar, bacaklarınızı oldukça çirkin gösterebilir. Üzülmeyin, çaresi var! İşte varis için doğal çözüm önerileri…

Her gün bir diş sarımsak yemelisiniz. Bir diş sarımsağı soyun, elinizle hafifçe ezin ve suyla beraber sanki hap içiyormuşsunuz gibi ağzınıza atın.

1 tatlı kaşığı kırmızı acı biberi toz halinde bir su bardağı sıcak su ile karıştırın. Günde iki ya da üç kez bu karışımı için. Bacaklarınızdaki ağrılar hafifleyecektir. Kan dolaşımınız hızlanacaktır. Bu yöntemle varisleri tedavi etmek on beşle yirmi  gün sürebilir. Varisler iyileştikten sonra bile sağlıklı kalmak için bu karışımı günde bir kez içmelisiniz.

Bir başka yöntem de balı ve balık yağını karıştırıp temiz bir bandaj bezine sürerek bacaklarınıza bandajı bağlamak. Bağladıktan sonra bir gece bu şekilde geçirin. Bu uygulama şişliklerinizi azaltacaktır.

Peki Varisleri Nasıl Önleyebiliriz?

Varislere karşı önlemek almak için ilk adım düzenli olarak egzersiz yapılmasıdır. Yürüyüş veya koşu yapmak varisi önlemede oldukça etkili olacak yöntemlerdir. Ayrıca bacaklarınıza düzenli olarak masaj yapmak kan sirkülasyonunu arttırarak varisleri önlemeye yardımcı olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir