YKS Puan Hesaplama

2017 – 2018 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte eğitim sisteminde yapılacak olan değişiklikler gündemden düşmek bilmiyor. Yeni bir sistem geleceği açıklaması hem eğitim bakanı hem de cumhurbaşkanı tarafından yapılınca öğrenci ve velileri büyük bir merak aldı. Bu merakın nedeni açıklamaların sadece sistemin değişeceği yönündeydi. Yerine gelecek olan sistem hakkında hiç bir açıklama yapılmamıştı.

Öğrenci, veli, öğretim görevlileri ve tüm halkın merakları, YÖK Başkanı tarafından yapılan açıklama ile son buldu. YGS ve LYS yerine gelecek olan sınav YKS olarak açıklandı. Tam adı ile Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı. Bu sınav 23 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah saatlerinde TYT, öğleden sonra ise ikinci aşama olarak 2 oturum şeklinde yapılacak. İlk oturum öğleden önce ve ikinci oturum öğleden sonra yapılacak.

Yeni Sistem Puan Hesabı

Öğrencilerin en büyük beklentileri bu sınavlardan yüksek puanlar alarak en iyi üniversitelere yerleşmek. Ama sürekli değişen eğitim sistemi, sınav sistemi ve puan sistemi herkesin kafasında soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor. Yeni sistem de yeni sorularla birlikte geldi. Puan hesaplama nasıl yapılacak, eşit ağırlık, sözel ve sayısal puan hesaplamaları nasıl yapılacak gibi… Tüm bu soruların cevabını tecrübeli bir ekip tarafından hazırlanan uygulamada bulabilirsiniz. Play Store’da 2018 yks puan hesaplama yazarak uygulamaya ulaşabilir veya https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cedamedya.ykspuanim bu link ile kolayca uygulamaya erişebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir